Telefon: 0246 232 70 06 Email: info@parlayancam.com.tr

Merak Ettikleriniz

Merak ettiğiniz bazı bilgileri aşağıda sizlere kısa kısa açıklamaya çalıştık.

Merak Ettikleriniz

ISI yalıtımlı çift cam ile ilgili sorular

• Camın ısı yalıtım özelliği varımıdır?: Cam pencerelere yalın olarak tek cam halinde uygulandığında kışın bina içinden dışarıya önemli boyutta ısı kaçışı olmaktadır.Tek camın ısı yalıtımı sağlama özelliği bulunmamaktadır.

• Cam kalınlığı artırılarak ısı yalıtımı sağlanabilirimi?:Cam kalınlığının artırılmasının ısı yalıtımına katkısı yoktur ve bu yolla ısı yalıtımı sağlamak mümkün değildir.

• Cam il ısı yalıtımı nasıl elde edilir?:Teknolojinin gelişmesi ile yalıtım camı (çift cam) üretimi gerçekleştirilmiştir.Aralarında kuru hava barındıracak şekilde iki camın fabrika şartlarında birleştirilmesi ile oluşturulan yalıtım camı üniteleri tek cama göre ısı kayıplarını yarı yarıya azaltır.Yalıtım camı ünitelerinde ısı yalıtımının sağlanması iki cam plakanın arasındaki hava boşluğuna bağlıdır. Ara boşluğunun kuru hava yerine argon vb. gazlar ile doldurularak ısı kayıplarının bir miktar daha azalması sağlanır.

• 10 Yıllık garanti belgesinin kapsamı ve kapsam dışı konuları nelerdir?:Trakya Camısıcam üniteleri,üretim hataları ile hatalı üretimden kaynaklanan ara boşluktaki buğulanmaya ve bozulmaya karşın üretim tarihinden başlamak üzere,10 yıl garantilidir.Garanti kapsamındaki konular: Isıcam ünitesinin iç yüzeyinde ( ünite içinde ) tespit edilecek*Çizik *Kirlilik ve leke *Buğulanma garanti kapsamındadır.Isıcam ünitelerinin; klasik pencere uygulamaları dışındaki (parapet,baş üstü,strüktürel camlama v.b.) uygulamaları ile –30C den düşük,+80C den yüksek cam yüzeyi sıcaklıklarındaki kullanımlara ilişkin garantiler,ancak Firmamız ‘ın yazılı mutabakatı ile geçerlidir.Garanti kapsamının dışındaki konular: *Isıcam ünitelerinin kırılması *Karolaj,jaluzi ve bombeli üniteler *Tayflanma,çift cam efekti,temperli camlarla üretilen ısıcamünitelerindeki renklenme( leopar benekleri) optik dalgalanma (merdane izleri),değişmenin neden olduğu dalgalanmalar, *Dış yüzey terlemeleri.

• Cam ile emniyet ve güvenlik nasıl sağlanır?: tEmniyet ve güvenlik,temperli veya lamine cam kullanılarak sağlanabilir. Temperli cam,düz cama ısıl işlem uygulanarak üretilir.Lamine cam ise iki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı tabakalar yardımıyla ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle elde edilir.

• Temperli cam ; *Kırıldığında zar 0,5 cm çapında parçalara bölünerek yaralanma riskini en aza indirir. *Normal cama göre darbelere karşın 4-5 kat daha dayanıklıdır.

• Lamine cam; *Kırılma halinde parçalar etrafa saçılmaz

• Bir taraftan diğer tarafa istenmeyen geçişleri engeller.